Zajímavá místa, aneb kam se určitě podívat

Polsko - Tržnice Sukiennice v KrakověPolsko je samo o sobě velmi zvláštní, zajímavou a majestátně působící zemí s hlubokými tradicemi i historií. My se Vám zde pokusíme přiblížit alespoň část z jeho památek, krás či zajímavých míst. Začněme asi nejkrásnější perlou Polska, zapsanou do seznamu památek UNESCO, a tou je nádherný Krakov. Toto čarovné město se řadí mezi nejvýznamnější památky, co se historické hodnoty týká. Za jednu z nejkrásnějších pamětihodností je považován především královský zámek Wawel na břehu řeky Visly. Podle pověsti se kousek od zámku nacházela sluj nebezpečného draka, kterého přemohl statečný rytíř Krak, podle nějž nese město jméno. Dalším skvostem je katedrála u zámku, kde jsou pohřbeni všichni významní poláci, včetně předchozího tragicky zesnulého polského prezidenta Lecha Kaczyńského.

Při návštěvě Krakova určitě nesmíte vynechat jeho nejslavnější náměstí Královský rynk, kde najdete vyhlášenou tržnici Sukiennice, pocházející ze 13. století. Tržnice je typická krásným podloubím a velkou rozlohou. Na Rynku se tyčí také úchvatná Mariánská bazilika, pomník známého spisovatele Adama Mickiewicze a mnoho dalších pozoruhodností.

Polsko - Solné doly ve WieliczceNedaleko od Krakova se nachází další významný turistický bod – Solné doly ve Wieliczce. Toto úchvatné místo je rovněž zapsáno na seznam světového dědictví UNESCO a zdejší těžba probíhala nepřetržitě od 13. až do 21. století, kdy byl důl kvůli vysokým nákladům na těžbu uzavřen. Dnes je turistům zpřístupněno asi 3,5 km chodeb, kde mají možnost shlédnout kromě znázornění samotné těžby soly, také nejrůznější sochy a reliéfy v kamenné soli, podzemní kapli či jezero a mnoho dalších zajímavých míst, které by v dole zaručeně nečekali.

Dalším častým cílem poznávacích zájezdů do Polska je bohužel velmi tragicky proslavená Osvětim. Přesněji tedy nacistický koncentrační tábor Osvětim-Březinka. Za druhé světové války zde umíraly miliony lidí. Především transportovaných Židů, Romů, ale také Němců, Poláků, Čechů a mnoha dalších národností. Po ukončení války se z tábora vrátil pouze zlomek z celkového počtu transportovaných lidí. Zbytek zde našel smrt v plynových komorách, při „lékařských experimentech“, popravách či selhání organismu na následky hladu, nelidských podmínek, tvrdé práce a absence lékařské pomoci.

Luxusní ubytování v Krakově, Varšavě a dalších městech za nejnižší ceny!

Cílů, kam se na vašich poznávacích pobytech po Polsku vydat, je samozřejmě mnohem více, námi uvedené patří mezi nejčastěji vyhledávané a nebo nabízené cestovními agenturami. Mimo ně jsou hojně navštěvovány také takzvané „polské Lurdy“ na Jasné hoře, významné poutní místo, kde se tyčí mariánská svatyně a klášter, a mnoho dalších cílů, které určitě stojí za Vaši návštěvu.

© Copyright 2020 | Polsko | www.epolsko.cz
Vyrobilo: MFÁčko.cz