Poznávací zájezdy a Eurovíkendy v Polsku

Polsko - Museum F. Chopina ve VaršavěAčkoliv omývá severní hranice Polska Baltské moře, jsou zde díky jeho nízké teplotě vyhledávány spíše několikadenní poznávací zájezdy, než delší dovolené, natož u moře. Tato poměrně velká země ve středu Evropy je díky své poloze a bohaté a živé historii doslova rájem pro milovníky staré architektury či historiky.

Cestovní kanceláře nabízejí poznávací zájezdy do Polska, které v průměru trvají asi 3 dny. Délka pobytu se samozřejmě liší podle nabídky cílových míst, výletů a dalších aspektů. Nejčastějšími cíli výletů jsou především oblasti Krakova, Osvětimi, Varšavy či Wroclav (neboli Vratislav).

Cestovní agentury a kanceláře většinou nabízí ve svých nabídkách zájezdů, poznávacích pobytů a Eurovíkendů právě oblast Krakova. Město samotné je unikátní perlou Polska, plnou historických skvostů, památek, staveb a nevšední majestátní atmosféry. Navíc je to odtud k dalším hojně vyhledávaným oblastem prakticky co by kamenem dohodil.

Polsko - Hala století ve VratislaviJihovýchodně od Krakova se nachází významné královské solné doly ve Wieliczce (Věličce). Doly jsou hojně navštěvované turisty z blízkého i vzdálenějšího okolí. Prakticky každý, kdo se v této oblasti ocitne si nenechá ujít příležitost shlédnout takovouto raritu. Západně od krásného Krakova se zase na obrovské ploše rozprostírá smutně proslavená Osvětim.

Stále oblíbenější jsou v posledních několika letech takzvané Eurovíkendy v Polsku. Ty nabízejí ideální řešení pro turisty, kteří chtějí v co nejkratším možném čase vidět co nejvíce krás této jemné země. Obrovskou výhodou Eurovíkendů je například fakt, že kromě výběru termínu za Vás naprosto všechno zařídí cestovní kancelář. Na Vás zůstává jenom vybrat si datum a sbalit kufr. Eurovíkendy obvykle trvají 3 až 4 dny, odjezd bývá stanovený na pátek a návrat zpět do ČR většinou na neděli nebo pondělí. V ceně vybraného Eurovíkendu jsou již obvykle zahrnuty všechny poplatky spojené s ubytováním, cestou a případným vstupným do památek a dalších zajímavých míst.

© Copyright 2020 | Polsko | www.epolsko.cz
Vyrobilo: MFÁčko.cz