Ubytování a doprava

Polsko - Nádherná fontána ve VratislaviPři cestování do Polska máme tu velkou výhodu, že se jedná o jednoho z našich sousedů, takže cesta nám v nejhorším případě zabere pár hodin. Volba dopravního prostředku, pokud se jede takzvaně „na vlastní pěst“, závisí především na počtu osob, které se plánovaného poznávacího výletu nebo Eurovíkendu do Polska zúčastní.

Nejvyhledávanějším dopravních prostředkem jsou dálkové autobusy, nebo v případě, že cestujete s cestovní agenturou objednaný autobus pro Vaši skupinku. Další možností je doprava vlakem, ale ta už není bohužel tak pohodlná jako cesta zmiňovanými autobusy, které jsou v dnešní době již většinou klimatizované, nabízejí možnost občerstvení v minibaru, sledování televize během jízdy nebo dokonce připojení k wifi. Nespornou výhodou autobusové dopravy je o poznání nižší cena za cestu, včetně zpáteční jízdenky a místenky. V průměru se obousměrný lístek do Polska pohybuje kolem dvou tisíc korun. Záleží ale samozřejmě na termínu Vaší cesty a také na cílovém místem. Čas strávený na cestě autobusovou dopravou je také téměř poloviční, ve srovnání s cestování vlakem.

Další možností je cesta vlastním automobilem. Je sice poměrně rychlá, ale máme-li ji opět srovnat s ostatními možnostmi, docela se prodraží a ani pohodlí není nijak velké.

Polsko - Hrad Wawel v KrakověUbytování v Polsku je všeobecně na poměrně dobré úrovni. Ve větších městech se nabízí především možnost ubytování na hotelech, apartmánech či hostelech. V menších městech a okrajových částech je pak také obvyklé ubytování v penzionech. Cena ubytování za noc je různá. Ovlivňuje ji především komfortnost hotelu nebo jiného typu ubytování, poskytované služby a umístění. V městě, jako je například Krakov, se může cena za noc na osobu pohybovat kolem 130 Kč, pokud si však potrpíte na luxus a nejrůznější služby jako welness, klimatizace, připojení k internetu na pokoji a spoustu dalších, může se cena za noc vyšplhat klidně i na dva a půl tisíce korun.

© Copyright 2020 | Polsko | www.epolsko.cz
Vyrobilo: MFÁčko.cz