Hlavní město Varšava

Polsko - Pohled na hlavní město VaršavuDalším krásným, ale na rozdíl od Krakova už o něco vzdálenějším městem, je nádherné hlavní a zároveň také největší město Polska – Varšava. Město se nachází ve středním Polsku v historické části, která se nazývá Mazovko. Varšava je velmi zajímavá například uspořádáním staveb. V samotném srdci města prakticky nenajdete jedinou historickou budovu. Všechny budovy, jenž tu kdy stály byly bohužel za druhé světové války zničeny a tak je centrum krásné Varšavy plné moderních mrakodrapů, obchodních domů a dalších staveb.

Nádherné historické budovy, na které narazíte jen kousek od centra, nechali znovu zbudovat hrdí obyvatelé Varšavy přesně podle originálů. Město si tak zachovalo alespoň část krásy ze své divoké a přesto krásné historie. Mezi ty nejkrásnější skvosty, jenž nesmíte určitě na svém výletu či Eurovíkendu ve Varšavě vynechat, patří například budovu kouzelného Velkého divadla, Palác na vodě nebo třeba Královský hrad. Varšava je mimo jiné také známá jako zelené město. Najdete zde spoustu zelených ploch, parčíků a podobných plácků se vzrostlými stromy a květinami.

Varšava je kromě hlavního města také významným kulturním a hospodářským místem. Kromě velkého počtu nejrůznějších luxusních hotelů, apartmánů, hostelů či penzionů, najdete v tomto skvostném městě téměř dvacet univerzit, mnoho divadel, galerií, muzeí, oper, kin a spoustu hospůdek, restaurací a kaváren, kde si může turista po procházce městem odpočinout a občerstvit se.

Luxusní ubytování v Krakově, Varšavě a dalších městech za nejnižší ceny!

Počasí je jak v celém Polsku, tak i ve Varšavě, hodně podobné tomu u nás. Jenom musíte počítat s teplotami zpravidla o pár stupínků nižšími než u nás, díky severnější poloze Polska a proudění chladného vzduchu od Baltského moře. Průměrná teplota se drží kolem 18°C.

© Copyright 2020 | Polsko | www.epolsko.cz
Vyrobilo: MFÁčko.cz